Pickuperská škála

wbAFC
way below AFC, mnohem horší než průměrném chlap. Většinou silně zakomplexovaný, má problém i mluvit s holkama. Často ani neví, že má problém. Myslí si, že jednou přijde ta pravá a bude s ní šťastně až do smrti.
bAFC
below AFC, horší než průměrný chlap. Když jeho AFC kámoši zdraví pěknou holku, myslí si, že jsou frajeři. Neví co to je Alpha a o baličích si myslí že jsou magoři.
AFC
Average Frustrated Chump, doslova průměrný frustrovaný chlap. Ví, že existují dobří baliči a svůj neúspěch svádí na nedostatek krásy/peněz a nechce si přiznat že chyba je v něm. Často se zamilovává a jeho balící metody kopírují úspěšné americké romantické filmy. V tomto stadiu se nachází většina mužské populace.
rAFC
AFC trying to recover, AFC, který se chce vyléčit. Zjistil, že je AFC a začal s tím něco dělat. Ještě se stále zamilovává, ale už začíná aktivně balit. Vypracovává se nahoru.
RAFC
Recovering AFC, AFC který se léčí. Je si vědom co dělal špatně a pracuje na tom aby to odstranil. Stále ještě propadá u shittestů. Pracuje tvrdě na tom se dostat výš, protože už ví jak to tam vypadá.
GPUA
Greenhorn PUA, Pickuper zelenáč. Balí každou holku, kterou může. Umí zneškodnit odpor. Troufá si i na větší sety. Poskytuje cenné rady všem v okolí. Píše zajímavé FR.
PUA
Pick Up Artist, Umělec v pickupu. Má vysokou úspěšnost v balení. Umí si nahodit jaký frame potřebuje. Má neotřesitelný state. Září "charisma". Píše zajímavé články.
PUG
Pick Up Guru, Guru Pickupu. Má 90% úspěšnost. Většinou má určitou svoji metodu, kterou učí ostatní. Jsou to lidé jako Style, Mystery, Juggler, David de Angelo apod.

Hodnocení slečen

Z důvodu nutnosti odlišného přístupu k ruzně hezkým slečnám hodnotíme holky na stupnici 1-10

1-4
UG, ugly girl, škaredá holka
5-6
NG, normal girl, normální holka, není ničím vyjímečná
7-10
HB, hot babe, hezká holka. HB9 a HB10 (někdy také označované SHB - super hot babe) jsou modelky, celebrity apod., není jich moc, tak ve svém hodnocení buďte střídmí

Při hodnocení používejte i zkratky tzn. "otevřel jsem 3set HB7, NG5 a UG3"

CLOSES - ukončení approache

Existuje řada způsobů, jak zakončit approach:

EC
E-mail Close, dostanete mail. Asi nejhorší možný close, protože přes e-mail si píšou tak akorát úchyláci a pedofilové :) Nebrat!
NC
Number Close, dostanete číslo. Je dobré nějakým způsobem hned zjistit jestli je to číslo pravé, jinak je samozřejmě k ničemu.
KC
Kiss Close, dostanete pusu. Zezačátku to vypadá nepravděpodobně, ale postupem času to začne být častější. Není tak těžké dostat KC...
MC
Makeout Close, líbání. Tohle už tak jednoduché není. Vyžaduje to buď velkou attraction, velký skill, nebo velkou ožralost cíle :)
BC
Blowjob Close, vykouření. Co dodat, když se dostanete sem za pomoci svých schopností, gratuluju.
FC
Fuck/full Close – svatý grál. Vítej mezi PUAs :-)

Slovník

AA
approach anxiety. Strach z oslovení holky nebo setu. Je zakódovaný v každém z nás, vychází z evolučních ochraných vzorců
alfa
dominantní muž, autorita, vůdce skupiny, nezajímá ho názor okolí
AMOG
Alpha Male Other Guy (další výklad je Alpha Male Of the Group). Situace, kdy se projevíte jako lepší chlap a přeberete na sebe pozornost holky a ji samotnou, AMOGnout někoho znamená přebrat mu holku (když 2 balí jednu).
approach
Když jdete za nějakou holkou s cílem ji sbalit.
ASD
Anti Slut Defense. Obrana dívek předtím, aby si mysleli, že jsou děvky. Tyto pocity viny vyvstávají zejména potom, co se s nějakým klukem vyspí hodně rychle. Jednou z nejčastějších omluv je potom "prostě se to stalo", cílem je zříci se jakékoliv zodpovědnosti za své činy. Na ASD je potřeba si dávat pozor. Typický příklad: s dotyčnou se domluvíte, že k vám přijde a vyspíte se spolu, dáma nepříjde (třeba se vymluví). Je to z toho důvodu, že ví, že kdyby přišla a vyspala se s vámi, cítila by se jako děvka, ale nemohla by uplatnit "prostě se to stalo" strategii. Proto je vhodné pro takovou akci použít záminku (sbírka motýlů).
bitch shield
chování holky, kterým se holka brání případným nájezdům AFC, zkrácene BS
BL
body language,řec těla
C&F
Cocky & Funny, drzej a vtipnej. Opak obyčejného nudného klučiny
cockblock
Zkráceně kazimrd. Kamarád nebo kamaradka HB. Většinou to bývá osklivejší kamarádka HB, která nedostala dost pozornosti a proto vám kazí váš pokus (míchá se do konverzace, váš target se snaží odvést pryč...)
dynamo
žena, která využívá muže pro peníze, většinou vás ani nenechá na sebe sáhnout
EC
eye contact, oční kontakt
FieldReport
zkráceně FR. Zpráva o vašich zážitcích z nějaké akce, kde jste approachovali holky.
IOD
Indicator Of Disinterest, signály nezájmu
IOI
Indicator Of Interest, signály zájmu
kino
kinestetika, fyzický kontakt s holkou, dotyky, lechtání...
LJBF
Lets Just Be Friends, budeme jenom přátelé. Když vám toto holka řekne je to pro vás game over, nemáte žádnou naději toto zvrátit
LMR
Last Minute Resistance. Situace, kdy holka na poslední chvílí vycouvá. Například jste svlečení a má dojít k sexu, ale ona najednou nechce.
LR
Lay Report, report o tom, jak se vám podařilo dostat holku do postele
LTR
Long Term Relationship, dlouhodobý vztah
natural
někdo, kdo umí balit aniž by se učil, většinou používá stále stejný způsob. Je lepší než gPUA, ale horší než profi pickuper.
NLP
Neuro-Lingvistické Programování. Při aplikaci na pickup se jedná o používání určitých slovních obratů, spojení a příběhů, díky nimž se působí na hlubší úrovně vědomí a tím se záměrně u slečny navozují kýžené stavy
one-ities
stav, kdy jste zamilovaní do nějaké holky, přidáváte ji vyšší hodnotu, myslíte si, že je vyjímečná a nejste schopni myslet na cokoliv jiného než na ni. Tato zamilovanost bývá velice často neopětovaná a máte strach se na dotyčnou vůbec podívat nebo s ní promluvit.
ONS
One Night Stand, nezávazný jednorazový sex
opener
první věta nebo scénář, kterým se s holkou seznámíš.
rapport
stav důvery, který u slečny vyvoláte, aby vám důveřovala a měla o vás zájem. Většinou, když nedosáhnete rapportu nedá vám ani spravné číslo.
reframe
Změna úhlu pohledu na věc. Dá se použít externě (holka má přítele, nechce se s vámi tedy bavit, vy jí vysvětlíte, že dva dospělí lidé se spolu můžou bavit aniž by spolu něco měli) nebo interně (máte strach oslovit nějakou holku, protože se můžete ztrapnit, uvědomíte si, že nemáte žádné zkušenosti a díky tomu, že to pokazíte tyto zkušenosti načerpáte)
sarge
akce, když jdete ven za jediným účelem a to praktikovat pickup
set
situace, kdy target není sám, je například s kamarádkami. Před slovo set se dává číslo, kolik lidí se ve skupině nacházelo (2 holky - 2set). Dále se může rozlišovat jak set vypadá (mixed - byli tam jak kluci tak holky
shit test
zkráceně ST. Testy, které holky dělají, potom pečlivě sledují způsob, jak na ně kluk reaguje. může jít o cokoliv, pro vás je důležité vědět, co holka daným ST chce vyvolat (žárlivost, podlézání...).
social proof
SP, sociální stav, ukazuje, jak jste na tom s komunikací. Když kolem sebe máte 3 HB9,5 a ohromně se bavíte okolí vás uvidí jako společnsky žádaného člověka. Naproti tomu, pokud stojíte sám v rohu s pivem opřeném o své břicho, tak budete vypadat jako loser.
target
holka, o kterou při approachi máte zájem
wingman
z anglického "křídlo", partner, se kterým chodíte balit